בונות מחנה היא התארגנות אזרחית-פוליטית. חלקנו פעילים פוליטיים במפלגות, חלקנו הובילו את המחאות ואת ההתעוררות האזרחית-פוליטית של השנה האחרונה, וחלקנו לא עסקנו בפוליטיקה מעולם. 

המאפיין המשותף של כולנו (מעבר להיותנו סמולנים) הוא שכולנו מבינים ומבינות שאנחנו חייבים להניח את חילוקי הדעות ביננו בצד ולבנות ביחד מחדש את מחנה השמאל לפני שיהיה מאוחר מדי.

אנחנו מאמינים שכדי להתחיל בתיקון המדינה, יש צורך במיזוג עמוק בשמאל מעבר לחיבורים טכניים – אוהל אידאולוגי, תחתיו נוכל לפעול יחד. אנחנו דורשות מפלגת שמאל שלא תפחד לדבר על הבעיות המהותיות העומדות לפתחנו. הגיע הזמן לפוליטיקה של תקווה, אבל גם של מעשים:


  • הסדר מדיני שיביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני ויספק ביטחון אמיתי;

  • חיזוק מוסדות השלטון והפרדת הרשויות;

  • הפרדת דת ומדינה וביצור ערך השוויון;

  • מדיניות אחראית בסוגיות כלכליות, חברתיות וסביבתיות שתאפשר לכולנו עתיד במדינת ישראל.

בבחירות האחרונות, אחרי שנים של משחקי "משוך בחבל" סביב אחוז החסימה, הגיע השמאל לשפל היסטורי. הריצה הנפרדת של שתי המפלגות השאירה אותנו עם ארבעה נציגים בלבד בכנסת. הטעות הזו לא תחזור על עצמה, אבל איחוד טכני הוא פשוט לא מספיק.

מיזוג של כלל התשתיות והתקציבים יכול לשנות את המשחק הפוליטי לחלוטין. התלות ההדדית תחייב את כלל השחקנים לשתף פעולה באופן מלא ולטווח הארוך. מבלי החשש מאחוז החסימה (לא רק בבחירות הקרובות אלא גם שנים קדימה) ובהתבסס על שותפות הגורל הפוליטי, המפלגה החדשה תוכל להיות אמיצה יותר.

הבית הפוליטי שאנחנו מדמיינות ומאמינים בו יהווה יריעה רחבה, אוהל אידאולוגי, תחתיו נוכל כולנו לפעול יחד. כל אחד יחזיק קצה אחר ולפעמים ימשוך לכיוונו, אבל בסוף נצעד בדרך משותפת תחת האוהל הזה, נוכל לחוש שייכות, גאווה, ואפילו תקווה.

אם נצליח, השמאל יוכל סוף סוף להציע אלטרנטיבה אמיתית.

אז האמת שלא!

בעוד שרבים במחנה קוראים למיזוג אמיתי, שתי המפלגות לא מתקדמות לעברו, וממשיכות כהרגלן. קונקרטית, ב-28.5 ייערכו הפריימריז לראשות מפלגת העבודה. אנחנו נתמוך בכל מתמודד שיבטיח לנו שאלו יהיו הבחירות האחרונות במסגרת המפלגתית הנוכחית, שלאחריהן תתחיל הבנייה המשותפת של המחנה הפוליטי החדש.


אנחנו צריכים לקחת את העתיד שלנו בידיים שלנו. בשביל לשנות את המציאות הפוליטית שלנו אנחנו צריכים וצריכות להתארגן, ללמוד ולפעול – בונות מחנה היא פלטפורמה לעשות זאת ביחד ובאפקטיביות. יחד נתפקד ונדחוף את המפלגה שתקום לכיוון הנכון, כך שהיא בתורה תהפוך למנוף לחץ משמעותי בממשלה הבאה. אם אנחנו רוצים פוליטיקאים אמיצים יותר, אנחנו צריכים להראות להם מה חשוב לנו. זה אולי לא תמיד מרגיש ככה, אבל יש לנו יכולת אמיתית לשנות את המציאות.

המציאות עכשיו בישראל קשה מנשוא, והחברה הישראלית נמצאת בנקודת מפנה. הבחירות הבאות יכתיבו את עתידה של ישראל לשנים קדימה - הבחירות האלה הן גורליות. אם אנחנו רוצים ורוצות לא רק לחיות פה, אלא גם לשגשג ולהרגיש שייכות ובטחון במדינה הזאת - חייבים להתקדם.

הפעם לא נחכה לבחירות - נגיע אליהן מאוחדות ומוכנים.

זכויות יוצרים © 2024 כל הזכויות שמורות - בונות מחנה
מופעל על-ידי SITE123 - בניית אתרים